• Meme kanserinde en önemli nokta farkındalıktır.
    • Erken Teşhis Önemli 40 yaşından sonra kontrolünüzü yaptırın...
    • Kanser tek doktorun üstesinden gelemeyeceği kadar önemli bir hastalıktır
    • Biz hastalarımızın tedavisini konseyde tartışarak yönetiyoruz
Obezite
Basında Biz
Takvim
Site Menüsü
Site Haritası
Sağlık problemleri ihmale gelmez
Saat
Hava Durumu
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret36791
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419

Safra kesesi ameliyatı öncesi ve sonrası

Safra kesesi ameliyatı öncesi ve sonrası


Safra kesesi ameliyatı olmaya karar veren hastalarda kan tahlili ve ultrasonografi ile safra kanallarında bir problem olup olmadığı, hastaların ameliyata engel bir sağlık sorunu olup olmadığı araştırılır. Problem varsa onlara yönelik çözümler oluşturulur. İncelemeler sonucu ameliyata engel bir durum yoksa, hastalar 8 saat açlık sonrası ameliyata alınır. Ameliyat genel anestezi altında kapalı yöntemle yapılır. Artık günümüz şartlarında ameliyatların hemen hepsi kapalı olarak tamamlanmaktadır. Daha önce bu bölgeden ameliyat geçirmiş ileri derecede yapışıklıkları olan hastalar, kanama riski yüksek olan hastalar veya ameliyat sırasında değişik nedenlerle kapalı yöntemle devam edilemeyen çok az sayıda hasta dışında tüm hastalar kapalı laparoskopik yöntemle ameliyatlar yapılmaktadır.
Ameliyattan 4 saat sonra hastalar ayağa kalkabilmekte, 8 saat sonra oral alım başlamakta ve bir gün sonra hastaneden taburcu olabilmektedir.
24 saat içerisinde tamamlanabilecek bir süreçten bahsediyoruz. Takdir edersiniz ki birçok problemlere yol açabilen ve kolaylıkla tedavi edilebilen bir hastalık için ertelemeye veya gecikmeye hiç gerek yok.